SMG LİSESİ ÖĞRENCİ FORUMU

AnasayfaTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

eczacılık fakültesi ile ilgili bilgiler

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
Misafir

MesajKonu: eczacılık fakültesi ile ilgili bilgiler   Paz Şub. 01, 2009 6:48 am

AMAÇ

Eczacılık Fakültesinin ana amacı, lisans ve lisans üstü düzeyde eczacılık sektörünün gereksinim duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmektir. Bu amaca yönelik olarak eğitim sırasında öğrenciler ilaç kaynakları (doğal, yarı-sentetik ve sentetik), ilaç üretimi, müstahzar yapımı, ilaçların tedavi edici ve toksik etkilerine ait temel ve mesleki bilgileri almaktadır. Farmasötik bilimlerdeki hızlı gelişmelere paralel olarak kendilerine verilen bilgiler sürekli güncellenmekte ve öğrencilerin internete bağlı bilgisayarlar aracılığı ile yeni bilgilere ulaşma yolları öğretilmektedir. Farmasötik bilimlerdeki bilgiler hızla artmakta ve değişmekte olduğundan dolayı, müfredat gelişimi eczacılık eğitiminin önemli bir bölümüdür. Bilindiği gibi hastaların yaşamlarını koruyan terapötik araç olarak ilaçlar, sağlık bilimlerinin hemen her alanında önemlidir. Öte yandan, ilaç endüstrisindeki teknolojik gelişmelere bağlı olarak bir eczacının rolü değişmektedir ve hastaların bilgilendirilmesini kapsayan yeni bir görev giderek önem kazanmaktadır. Bu nedenle Anadolu Üniversite'sindeki eczacılık eğitimi, bilgi çağının gereklerini yerine getirecek eğitim araçları sağlamak zorundadır. Eczacılık alanındaki laboratuvar uygulamaları ile desteklenmiş ve güncel bilimsel-teknolojik gelişmelere paralel en iyi bilgiler ile donatılmış sağlam bir mesleki eğitim sağlamak fakültemizin esas eğitim felsefesi olmuştur.

AÇILAN PROGRAMLAR

Eczacilik fakültesi lisans egitimi yapan dört yillik egitim sonunda eczacilik alaninda lisans diplomasi (B.Sc.) veren bir birimdir.
Universitemizin Saglik Bilimleri Enstitüsü ögrencilerinin Yüksek Lisans (M.Sc.) ve doktora (Ph.D.) egitimleri için akademik destek ve laboratuvar olanaklari da saglamaktadir.
Eczacilik Fakültesinde lisans düzeyinde ögrenci almayan ve diploma vermeyen bölümler bulunmaktadir. Bu bölümler, Temel Eczacilik Bilimleri Bölümü, Eczacilik Meslek Bilimleri Bölümü ve Eczacilik Teknolojisi Bölümü olmak üzere 3 adettir.
Anabilim dallari bu bölümlere bagli olarak çalismaktadir.

Eczacilik Fakültesinde bulunan Anabilim dallari sunlardir;
Farmasotik Botanik

Farmakognozi

Analitik Kimya

Farmasotik Kimya

Farmasotik Toksikoloji

Farmasotik Teknoloji

Farmasotik Mikrobiyoloji

Biyokimya

Farmakoloji

Farmasötik Biyoteknoloj
mrtzn
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 637

MesajKonu: Geri: eczacılık fakültesi ile ilgili bilgiler   Paz Şub. 01, 2009 12:29 pm

paylaşım için teşekkürler
bi ara olmayı düşünüyodum da sonradan vazgeçtim
Kullanıcı profilini gör
cobraonur93

Erkek Mesaj Sayısı : 54

MesajKonu: Geri: eczacılık fakültesi ile ilgili bilgiler   Paz Şub. 01, 2009 1:08 pm

küstüm ben size benim yazdığım konuyu niye sildingiz
Kullanıcı profilini gör
mrtzn
Admin

MesajKonu: Geri: eczacılık fakültesi ile ilgili bilgiler   Paz Şub. 01, 2009 5:28 pm

ya meslek tanıtımı için bi yer burası meslek lisesiyle alakalı bişey yokki düzgün bi şekilde bilgi verseydin kapanmazdı
Kullanıcı profilini gör
cobraonur93

Erkek Mesaj Sayısı : 54

MesajKonu: Geri: eczacılık fakültesi ile ilgili bilgiler   Ptsi Şub. 02, 2009 8:34 pm

şimdi hangi bölümü düşünüyorsun ozan
Kullanıcı profilini gör
mrtzn
Admin

MesajKonu: Geri: eczacılık fakültesi ile ilgili bilgiler   Salı Şub. 03, 2009 2:42 pm

mimarlık fakültesi
Kullanıcı profilini gör

eczacılık fakültesi ile ilgili bilgiler
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fen-Edebiyat fakültesi
» Tıp Fakültesi
» EĞİTİCİ FİLMLER
» If Clause Type 1 (1. Tip Şart Cümleleri)
» Denklem Kurma ve Problem Çözümü